Nelezme si na nervy aneb nervová zranění ve vázání

Nelezme si na nervy aneb nervová zranění ve vázání

Zdraví vázaných partnerů a jejich bezpečnost je v shibari naprosto zásadní, nervová zranění jsou však i přesto běžná záležitost. Proto jsem dala dohromady tento WS, ve kterém si probereme veškeré nervy zásadní pro shibari, a jak je nezrakvit. Jsem studentka fyzioterapie a jako modelka se věnuji shibari dva roky, s tím že ani mě nervové zranění neminulo.  

Dáme si trošku teorie, kudy ty nervy běží a tak, ale většinu WS věnujeme praktickým radám – jak se nervům v úvazech vyhnout, na co dávat pozor, jak úvazy napasovat na anatomii vašeho partnera, co je stlačený nerv a co je odkrvená končetina, a hlavně co dělat, když už vám nervové zranění vznikne. Spoiler alert, ibalgin to nebude.

Namalujeme si na tělo průběh každého důležitého nervu, nejen na horních končetinách, ale i na krku, trupu a dolních končetinách, takže nebojte, nebudeme celý den řešit jen n. radialis. K tomu si nahmatáme lehce přístupné nervy, ať jednoznačně cítíte, kde vám probíhají. Je sice fajn, že teoreticky víte, kde nerv běží, ale anatomie je u každého variabilní.

Probereme tyto úvazy – strappado, TK, tasuki, tenshi, monoblok, hip harnessy, futomomo, single za stehno, ashi shibari a single za zápěstí a kotníky.

Pokud už se vám nějaké nervové zranění stalo, připravte si, co vás zajímá, fotka úvazu velký plus. Rádi to probereme.

S Sebou: notebook/něco na poznámky s sebou, bude toho hodně, můžu vám materiály poslat dopředu, ať si na WS můžete psát rovnou do prezentace. 

Workshop je díky rozsáhlé teoretické části vhodný také pro jednotlivce, jak riggery tak modelky.

Uvedená cena je vstupné za jednoho účastníka workshopu. (Workshop je nutné zaplatit předem převodem na účet.).

Na akci platí tato pravidla.

Pro tvůj komfort je Ti k dispozici zázemí Klubovny.

V průběhu bude 2h pauza na oběd.

Datum

25 Bře 2023
Expired!

Čas

10:00 - 18:00

Cena

850.00 Kč
Klubovna Ostrava

Umístění

Klubovna Ostrava
Kategorie
Anička

Organizátor

Anička
Webová stránka
https://www.instagram.com/neoblecenavprovazech/

Anička se provazům v roli modelky věnuje od roku 2020. Od té doby byla již v řadě náročných úvazů a závěsů a také se na vlastní kůži setkala s nervovým zraněním. Díky svým zkušenostem nejen ze Shibari, ale také ze studia fyzioterapie, má komplexní přehled o lidské anatomii a nervech. Tyto vědomosti pak aplikuje právě ve vázání tak, aby jej učinila bezpečnějším. A právě na tomto workshopu budete mít možnost se to také naučit. https://www.instagram.com/oblecena_neoblecena_/